DUBENINKI/ŻYTKIEJMY. W jesienno-zimowe dni noszenie kamizelki odblaskowej nawet w dzień powoduje, że jesteśmy dużo bardziej widoczni dla kierowców niż gdybyśmy byli bez niej. By mieszkańcy byli bezpieczniejszy, wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński zakupił w grudniu 600 sztuk kamizelek.

Na początek wyposażeni w nie zostali uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Żytkiejmach. 20 grudnia kamizelki przekazali im wspólnie Ryszard Zieliński i gołdapscy policjanci. Podczas spotkania funkcjonariusze przeprowadzili krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa. Korzystając z okazji dyrektor szkoły wręczyła nagrody i dyplomy wyróżnionym uczniom i ich opiekunom, którzy brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. 20 grudnia kamizelki trafiły też do dzieci, młodzieży i nauczycieli ze szkoły w Dubeninkach. Zostały przekazane po świątecznym apelu. Tu także przekazanie kamizelek poprzedziła krótka pogadanka na temat bezpieczeństwa.

Pozostałe kamizelki będą podczas różnych okazji sukcesywnie przekazywane mieszkańcom gminy. Część z nich trafi za pośrednictwem policji. Funkcjonariusze otrzymali bowiem od wójta kilkadziesiąt sztuk z prośbą, by podczas patrolowania gminy wręczać je niewidocznym tzw. niechronionym użytkownikom dróg.

 

 


Wyszukiwarka

Loading