W nocy z 8 na 9 listopada odbył się w Gimnazjum w Dubeninkach kolejny nocny biwak. Impreza łączyła w sobie cele programu "Trzymaj formę" a także spóźnione obchody Halloween w myśl zasady "W zdrowym ciele – zdrowy duch". Organizatorami byli: Wioletta Anna Szeszko i Anna Krygier – koordynatorki programu "Trzymaj formę", a także Andrzej Trąbka i Anna Ołów. Uczestnikami biwaku było 28 uczniów z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Dubeninkach.

Uczestnicy zostali podzieleni na 4 drużyny i wzięli udział w sześciu konkurencjach, w których musieli wykazać się pomysłowością, sprytem, wiedzą a przede wszystkim umiejętnością współpracy w grupie. Za wygranie konkurencji otrzymywali dynie, za przegranie miotłę. Zebranie największej ilości dyń gwarantowało nagrodę, którą był dzban cukierków i zwolnienie z wszelkich prac porządkowych następnego dnia, przegrani natomiast otrzymywali "psikus", w postaci porządkowania obozowiska, stołówki itp.

Pierwszą konkurencją było odgadnięcie, który z opiekunów jest dowódcą ich drużyny, wszystkie grupy poradziły sobie i zdobyły dynie. Podobnie było w drugiej konkurencji, drużyny po otrzymaniu mapek, musiały "rozbić" swoje obozy, wymyślić dla siebie nazwę i wykonać flagę. Wszyscy biwakowicze spisali się na... dynię. Obozowisko wyglądało imponująco . Drużyny pod szumnie brzmiącymi nazwami wzięły udział w kolejnej, tym razem sportowej, konkurencji. Mecze w piłkę siatkową wygrała drużyna "Trzeciorzędne straszaki", otrzymali aż trzy dynie! Przegrane "Upiorki" otrzymały miotłę. Następną konkurencją było przygotowanie strasznie zdrowej kolacji i zadbanie o porządek w miejscu pracy. Ta konkurencja nie wyłoniła zwycięzcy, wszyscy otrzymali pakiet przewidzianych dyń. Na stołach królowały kanapki i sałatki. W miłej atmosferze zjedliśmy te pyszności, by mieć siłę przejść, przygotowane przez dwoje uczniów z klasy III, podchody. Uczniowie ci wykazali się pomysłowością a także pracowitością, zabawa była dopracowana w najmniejszych szczegółach. Utkali dla nas pajęczą sieć, wykonali mrożące krew w żyłach rekwizyty, przygotowali barrrrdzo krwisty napój. W podchodach zwyciężyły "Trzeciorzędne straszaki", II miejsce zajęły "Epickie wiedźmy", III – "Upiorki", a miotłę zdobyła drużyna "Andrzej team". W międzyczasie w sali gimnastycznej bawiliśmy się w halloweenowe zabawy. Kręciliśmy mumie, odgadywaliśmy kalambury, graliśmy w "33". Ostatnią konkurencją były straszne opowieści. Przy nikłym blasku świeczki słuchaliśmy przygotowanych wcześniej przez drużyny halloweenowych historii. Zwyciężyły "Epickie wiedźmy", ale każda grupa zachwyciła, tzn. przestraszyła czymś innym. Na koniec udaliśmy się na seans filmowy do stworzonego przez nas kina na film "Egzorcyzmy Emily Rose". Film był naprawdę dobry, ale większość z nas nie miała już sił i po prostu zasnęliśmy. I tak spaliśmy aż do 6.30. Potem mycie, śniadanie i ogłoszenie wyników:
   I miejsce zajęła drużyna "Trzeciorzędne straszaki"
   II miejsce - "Epickie wiedźmy"
   III miejsce – "Upiorki"
   IV miejsce -"Andrzej team"
Nastąpiło wręczenie nagród. Biwak zakończył się o 9.00.

 

 


Wyszukiwarka

Loading