Sałatkowe inspiracje można było oglądać podczas konkursu kulinarnego pn. „Mistrz kuchni w Żytkiejmach", który zorganizowano 16 października w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach. Do rywalizacji przystąpiło 5 dwuosobowych zespołów z klas I i III miejscowego gimnazjum, w tym jeden męski zespół, który dzielnie radził sobie z konkursowym zadaniem. Uczestnicy konkursu przygotowywali sałatki owocowe i warzywne. Pomysłów było wiele, jury było pełne podziwu, z jakim zaangażowaniem i zaradnością młodzież radziła sobie z przygotowaniem zdrowych i pożywnych potraw.

Po upływie czasu wyznaczonego na przygotowanie sałatki, jury przystąpiło do degustacji i oceny potraw. Tymczasem młodzież, która przyszła kibicować koleżankom i kolegom przygotowała niespodziankę i zaprezentowała zdolności artystyczne podczas recytacji wierszy „Rzepka" i „Na straganie". Po występach zaproszono wszystkich na degustację przygotowanych smakowitości a następnie ogłoszono wyniki konkursu.

Mistrzem kuchni w kategorii kl. I gimnazjum został zespół w składzie: Angelika Przekop i Karolina Bagińska, natomiast w kategorii III gimnazjum Wioletta Mikielska i Sara Stępin. Zwycięscy i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody, które ufundowało Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach. Po ogłoszeniu wyników zaproszono na słodki poczęstunek i napoje.

W zorganizowanie konkursu zaangażowała się również filia biblioteczna w Żytkiejmach, która pomogła w przygotowaniu dekoracji sali w świetlicy oraz Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga, które ufundowało ciastka na poczęstunek.

 

 


Wyszukiwarka

Loading