Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie „Bądź naszym Mistrzem i ocal od zapomnienia". Poszukiwane są osoby, które chciałyby się podzielić swoimi umiejętnościami bądź też pamiętają tradycje swoich przodków takie jak: plecionkarstwo, przędzenie, koronkarstwo, dzianie, szydełkowanie, robienie chodników, pieczenie chleba, bicie masła, robienie serów i inne.

Chcemy was zaprosić na spotkania, byście opowiedzieli i pokazali czynności dawniej codzienne, dziś już zapomniane. Chcemy ocalić je od zapomnienia – zapisując „przepisy", robiąc zdjęcia by wspólnie z wami stworzyć album odchodzących umiejętności.

Zapraszamy na spotkania w październiku, listopadzie, grudniu i styczniu. O każdym spotkaniu będziemy na bieżąco informować. Zakończenie projektu nastąpi w lutym.

Pierwsze spotkanie: 16 września o godzinie 8.30 w siedzibie stowarzyszenia „Głos Puszczy Rominckiej". Zapraszamy na opowieści i pokaz, jak pleciono wieńce dożynkowe oraz spróbowanie jak smakują pieczone jesienne jabłka.

Drugie spotkanie planowane jest na początku października. Wówczas to będzie pokaz plecenia koszyków, robienia mioteł oraz będzie można spróbować, jak smakuje tradycyjna babka ziemniaczana.

Na spotkaniach mile widziane są dzieci, młodzież oraz osoby chcące poznać zanikające tradycje życia codziennego i świątecznego.

Kontakt ze stowarzyszeniem i zgłoszenia:

  • Bożena Buza – 87-615-83-34
  • Beata Wojtkowska 505-132-579, 87-615-81-23

 

 


Wyszukiwarka

Loading