Dubeninki wzięły udział w zainicjowanej przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego akcji Narodowe Czytanie Dzieł Fredry, zorganizowanej w minioną sobotę przez Gminne Centrum Kultury.

Spotkanie z twórczością Aleksandra hrabiego Fredry odbyło się na boisku szkolnym. Czytano bajki – znane „Paweł i Gaweł", „Bajeczka o osiołku", „Cygan i baba", „Małpa w kąpieli" i mniej popularne „Trzeba by", wiersze, fraszki oraz fragmenty „Zemsty".

Na początku spotkania przybliżono zebranym twórczość znakomitego komediopisarza, poety autora pamiętników. Sekretarz gminy Dubeninki Stanisław Kosiński rozpoczął Narodowe Czytanie Dzieł Fredry bajką „Trzeba by". Do akcji włączyli się: nauczyciele: Anna Krygier i Teresa Krahel; Ochotnicza Straż Pożarna w Dubeninkach: Anna Zyborowicz; gimnazjaliści: Adam Pojawa, Zuzanna Czeraszewska, Patrycja Grabowska, Paweł Stypułkowski i Kacper Wołongiewicz; Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej: Helena Wiszniewska, Jadwiga Sawicka, Mirosława Czeraszewska i Cecylia Sawicka; mieszkańcy Dubeninek i Linowa: Wanda Waluk, Ewa Iwańczuk i Anna Stypułkowska; wolontariusze: Marlena Kardel i Bożena Olszewska.

Czytaniu towarzyszyły kalambury, krzyżówki, rebusy, quizy, a dla najmłodszych kolorowanki wykonane specjalnie na tę okazję przez Adama Pojawę. W przerwie zaproszono wszystkich zgromadzonych na degustację przepysznych, świeżutkich „rominczańskich drożdżanek" i malinowo-jabłkowego kompotu przygotowanego przez Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej.

Ostatnim punktem spotkania był konkurs „Fraszki czytane i rapowane", który oceniała publiczność. Zwyciężyła Mirosława Czeraszewska, która czytała i rapowała fraszkę „Kartofel".

Za rok czytamy dzieła Henryka Sienkiewicza.

 

 


więcej zdjęć na www.facebook.com/PortalGOLDAPINFO


Wyszukiwarka

Loading