7 września Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie", zaprasza mieszkańców gminy na spotkanie z twórczością Aleksandra Fredry, z piękną polszczyzną i ponadczasowym dowcipem. Akcja przeprowadzona będzie w Żytkiejmach i Dubeninkach.

  • Żytkiejmy, plac przed biblioteką, ul. 1 Maja 2, godz. 13.00-16.00

Wybrane utwory A. Fredry zaprezentują m.in. przedstawiciele: władz samorządowych, organizacji pozarządowych, Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, nauczyciele i uczniowie miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum oraz mieszkańcy Żytkiejm i okolic. Podczas akcji prelegenci wystąpią w strojach z danej epoki. Wspólne czytanie uatrakcyjnią scenki z bajek w wykonaniu wolontariuszy i pracowników GCK oraz zajęcia plastyczne dla dzieci połączone z konkursami, grami i zabawami. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają pamiątkowe plakietki „Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry". Biblioteka przygotuje również wystawę dzieł tego autora.

  • Dubeninki, boisko przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 1, godz. 15.00-17.00

Akcję „Narodowe Czytanie" rozpocznie korowód młodzieży gimnazjalnej w strojach z epoki Aleksandra Fredry. Wiersze, bajki i fragmenty „Zemsty" czytać będą przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji, nauczyciele, wolontariusze z Klubu Wolontariusza przy GCK oraz mieszkańcy Dubeninek i okolicznych wsi. Czytaniu towarzyszyć będą konkursy, quizy i zagadki dla dzieci i młodzieży. W przypadku deszczowej pogody akcja odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach.

Zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnym czytaniu. Zgłoszenia przyjmują:

  • Żytkiejmy - Teresa Rydzewska (tel. 87 6159620),
  • Dubeninki - Teresa Kalinowska (tel. 87 6158302).

Zapisy trwają do 5 września.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading