Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga" zaprasza na IV Święto Sękacza, które odbędzie się 15 sierpnia na polanie przy Ośrodku Zdrowia w Żytkiejmach. Początek o godzinie 14.00.

Podczas imprezy można będzie degustować regionalne potrawy, poznać smak ciepłego, pieczonego na ogniu sękacza, zjeść wiejską grochówkę gotowaną na kuchni polowej, kupić produkty zdrowej kuchni regionalnej i rękodzieła, wziąć udział w konkursach, grach i zabawach. Przygotowana będzie chata wiejska, w której znajdą się wyposażenie i narzędzia, jakie kiedyś były w typowej izbie. Oczywiście będzie też można poznać zasady ich funkcjonowania, jak i spróbować na nich pracy.

Podczas imprezy zaprezentują się lokalne i nie tylko zespoły ludowe. Wieczorem odbędzie się zabawa pod gwiazdami. Wystąpi kilka zespołów, w tym gwiazda wieczoru, zespół Summer Night.

Główne atrakcje IV Święta Sękacza

  • pokaz pieczenia na ogniu metrowego sękacza
  • konkurs na „Żarcie z ognia"
  • konkursy i zabawy dla publiczności z sękaczem i nie tylko
  • zabawy animacyjne z wróżką (dla dzieci)
  • część artystyczna (występ chóru i kabaretu Zza lasu, rewia gwiazd)
  • występy zespołów ludowych
  • stoiska z produktami kuchni regionalnej i rękodziełem
  • zabawa pod gwiazdami
  • występ gwiazdy wieczoru, zespołu Summer Night

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału i zgłaszania się do konkursu na „Żarcie z ognia". Poniżej regulamin i karta zgłoszeniowa.

Zachęcamy sołectwa, stowarzyszenia i gospodynie, którzy wypiekają sękacze oraz wytwarzają inne produkty kulinarne, jak również twórców rzemiosła i rękodzieła ludowego do przyjazdu z własnymi produktami. Organizator zastrzega sobie prawo wyboru wśród zgłoszonych stoisk.

Wszystkich chętnych do zaprezentowania i sprzedaży swoich produktów oraz zgłaszających się do konkursu prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 sierpnia 2013r.

Więcej informacji o Święcie Sękacza udzieli państwu i na pytania odpowie prezes Stowarzyszenia "Żytkiejmska Struga" Bożena Mikielska - tel. 512-233-035.

Organizatorem IV Święta Sękacza jest Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga, przy współpracy
OSP Żytkiejmy i Gołdapskiego Funduszu Lokalnego

Imprezę współfinansują: Wojewoda Warmiński-Mazurski, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Gmina Dubeninki i Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi

Patronat medialny sprawują : Radio 5, Portal GOLDAP.INFO i Studio Reklamy GRAFIX.


Wyszukiwarka

Loading