W minioną niedzielę mieszkańcy powiatu, turyści i różni wystawcy tłumnie zjawili się na parkingu przy mostach w Stańczykach, by wziąć udział w II Jarmarku Pogranicza. Na początku imprezy wiele osób od czasu do czasu zerkało na niebo zastanawiając się, czy oby nie będzie padać. Na szczęście nie padało, więcej, szybko się rozpogodziło i zaświeciło słońce.

Podczas imprezy na scenie koncertowali różni wykonawcy. Była Kapela Jakubowa z Olsztyna,Cezary Makiewicz i Koltersi, Zorepad z Bań Mazurskich. Między występami odbyło się kilka konkursów. Wieczorem do tańca przygrywały lokalne zespoły grające przede wszystkim disco polo. Całość prowadził DJ Tomsky (Tomasz Żukowski).
Na polanie swoją ofertę przygotowali różni wystawcy. Czterech spośród nich wystartowało w konkursie na najlepsze stoisko promocyjno-handlowe. Jury uznało, że najlepiej zaprezentowało się stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga" i to ono otrzymało nagrodę główną w konkursie. Wyróżnienia (nieoficjalne równorzędne drugie miejsce) otrzymały za swoje stoiska: Grażyna Balczuk i Wanda Waluk z Dubeninek oraz Justyna Górska z Kośmidr. Wyróżnienie otrzymała też Wieslawa Mieruńska (nieoficjalne czwarte miejsce).

  • Organizatorami imprezy byli wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński i Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach, wspierani przez: OSP w Dubeninkach, Centrum Sportu i Rozrywki „Ekstrym" i Monikę Bernatowicz.
  • Sponsorami imprezy byli: Restauracja „Kalinka", Jagoland i „MJM Music". Festyn był współfinansowany ze środków UE w ramach osi 4 Leader PROW na lata 2007-2013.
  • Patronem medialnym imprezy był Portal GOLDAP.INFO.

 

 


więcej zdjęć na www.facebook.com/PORTALGOLDAPINFO


Wyszukiwarka

Loading