Organizatorzy imprez w Żytkiejmach często nie mają szczęścia do pogody. Aura pozostawiała wiele do życzenia także wczoraj podczas festynu pn. „Spotkanie kultur przy granicy - Jak dobrze mieć sąsiada". Obył się on na polanie przy Ośrodku Zdrowia.

Głównym punktem festynu był IV Turniej Sołectw, do którego zgłosiło się pięć ekip: Degucie, Żytkiejmy, Stańczyki, Dubeninki i LBB – połączone siły Linowa, Będziszewa i Błąkał. Ze względu na deszcz część konkurencji odbyła się na scenie, inne na polanie. Zdaniem jury w składzie: Ireneusz Gryniewicz, Kazimierz Krahel, Agnieszka Sztejter, Krzysztof Buza i Łucja Orłowska, najlepiej spisali się przedstawiciele sołectwa Stańczyki i to oni zdobyli przechodni puchar wójta.

klasyfikacja końcowa turnieju sołectw:

  1.  Stańczyki
  2.  Dubeninki
  3.  LBB
  4.  Degucie
  5.  Żytkiejmy


zabawa przy muzyce zespołu "Onegdaj" z Filipowa

Odbył się też konkurs na najładniejsze stoisko sołeckie, w którym wzięły udział 3 drużyny. Zdaniem jury najlepiej zaprezentowało się sołectwo Żytkiejmy, drugie miejsce zajęło sołectwo Dubeninki, a trzecie Linowo.

Po przeprowadzeniu turnieju sołectw pogoda poprawiła się, przestało padać. Na polanę przybywało coraz więcej osób. Zaczęły się zabawy, zarówno tańce przy muzyce jak i z wodzirejem Jarosławem Olszewskim. Na scenie wystąpili m.in. kapele „Onegdaj" z Filipowa i „Przeroślaki" z Przerośli, cymbaliści ze Stradun, kabaret „Zza lasu" oraz zespoły grające muzykę disco polo i biesiadną.

Organizatorami festynu był wójt gminy Dubeninki oraz Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach, wspierani przez: OSP Żytkiejmy, Restaurację „Kalinka", MJM Suwałki i firmę "Jagoland". Patronem medialnym był Portal GOLDAP.INFO. Impreza była współfinansowana ze środków UE w ramach osi 4 „Leader" PROW na lata 2007-2013.

 

 


więcej zdjęć na www.facebook.com/PORTALGOLDAPINFO


Wyszukiwarka

Loading