Zaczyna się weekend. Zanosi się, że dwa najbliższe dni będą bardzo ciepłe, z przewagą słońca. Ta doskonała pogoda zachęca, by skorzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu. Jedną ciekawych propozycji może być skorzystanie z oferty Ekomuzeum „Żytkiejmski Trójstyk" w Żytkiejmach. Jego oficjalne otwarcie odbyło się w ubiegłym tygodniu. To wspólna inicjatywa stowarzyszenia Żytkiejmska Struga i Gołdapskiego Funduszu Lokalnego. W otwarciu ekomuzeum wzięli udział m.in. starosta gołdapski Andrzej Ciołek, wójt Ryszard Zieliński, a także przedstawiciele innych stowarzyszeń zaprzyjaźnionych z Żytkiejmską Strugą i GFL.

Na terenie wsi, w starej remizie OSP utworzone zostało centrum informacyjne. Można też tam nabyć produkty wykonane przez lokalnych rękodzielników, zobaczyć różne starocie, a także uzyskać szczegółowe informacje o ofercie ekomuzeum.

Ekomuzeum to także doskonała możliwość poznania Żytkiejm i okolicy. Są dwa warianty wypraw, przeznaczone dla grup minimum 5-osobowych. W opcji pierwszej uczestnik odwiedza z przewodnikiem różne miejsca i osoby, bierze udział w ciekawych grach i zabawach terenowych (np. lataniu na miotle...). Koszt obsługi takiej wyprawy to 30zł od osoby, a trwa ona około 2 godzin. W wariancie II dochodzi dodatkowo smaczny poczęstunek. Koszt wówczas wynosi 70z od osoby, a wyprawa trwa około 3 godzin. Aby skorzystać z tej oferty ekomuzem, należy wcześniej zadzwonić pod numer 512-233-035.


Wyszukiwarka

Loading