GCK Dubeninki Filia Biblioteczna w Żytkiejmach zaprasza na coroczne „Spotkanie z pisanką", które odbędzie się 23 marca w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach. Połączone ono będzie z kiermaszem wielkanocnym i pokazem zdobienia pisanek różnymi technikami i materiałami (batik, decoupage, quilling, cekiny).

Zapraszamy twórców oraz miłośników sztuki kulinarnej i rękodzielniczej, wyrażających chęć wyeksponowania i sprzedaży swoich wyrobów takich jak: palmy, pisanki, baranki, zajączki z ciasta, z cukru, ze słomy itp., stroiki wielkanocne, rękodzieło ludowe – wyroby hafciarskie, tkackie, wikliniarskie, domowe wypieki, półprodukty (np. przetwory, marynaty, miód, chrzan) do wzięcia udziału w kiermaszu wielkanocnym podczas „Spotkania z pisanką". Wystawcom zapewniamy bezpłatne stoiska. W kiermaszu może wziąć udział każdy twórca, który zgłosi swój udział w terminie do 21 marca w jednej z wymienionych placówek:

  • filii bibliotecznej w Żytkiejmach - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • świetlicy wiejskiej w Linowie
  • Gminnym Ośrodku Kultury w Dubeninkach - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 87-615-96-20.

W trakcie kiermaszu odbędzie się wręczenie nagród uczestnikom konkursu "Baba Wielkanocna" i „Pisanka Wielkanocna".

 

 


Wyszukiwarka

Loading