W nocy z 1 na 2 marca w Gimnazjum Dubeninkach miał miejsce biwak. Jak za pierwszym razem, tak i teraz przyświecał temu wydarzeniu ważny cel. Promowaliśmy zdrowe żywienie, gotowanie, wspólne spożywanie posiłków i niemarnowanie pożywienia w ramach programu "Żyj smacznie i zdrowo". Dalej też trzymamy formę!

Organizatorami biwaku byli: Wioletta Anna Szeszko, Anna Krygier i Andrzej Trąbka, współorganizatorami zaś mogli się poczuć sami uczniowie, ponieważ klasa I odpowiedzialna była za przygotowanie zdrowych posiłków: kolacji i śniadania, natomiast dwóch chłopców z klasy IIa zorganizowało podchody pod hasłem "Ocalmy od zapomnienia zasady zdrowego żywienia". Na tych, którym się to udało, czekała zdrowa nagroda do podziału – jabłko. Mimo panujących w szkole ciemności, rozświetlanych jedynie nikłym blaskiem latarki, wszystkim grupom udało się odnaleźć zasady i je zapamiętać. Przewodnikiem tej trudnej przeprawy było... zdrowe żywienie, o którym wielu zapewne już nie pamięta. Zatem odkrycie na nowo jego zasad i przekazywanie ich innym jest szczytnym celem.

 

 

Zasady zdrowego żywienia wspaniale znają uczniowie klasy I, którzy w ramach konkursu zaplanowali menu, zakupili potrzebne produkty i przygotowali wspólnie zdrową kolację, a rano śniadanie. Następnie zaprosili pozostałych uczestników biwaku do wspólnego spożywania posiłku. Na stołach królowały przede wszystkim warzywa i owoce w różnych postaciach: były zielono-czerwone kanapki, kolorowe sałatki warzywne i owocowe, a także tosty z dżemem. Na śniadanie miał być tylko jogurt naturalny z owocami, ale by nie marnować jedzenia, dokończone zostały dania z kolacji.

Ta noc okazała się bardzo twórcza. Gimnazjaliści wykonywali plakaty, kręcili film i wymyślali wydarzenia społeczne na konkurs w ramach programu "Żyj smacznie i zdrowo". Wiedząc, jak ważny jest ruch w życiu, zadbaliśmy też o ciało, by formę trzymało! Rozegraliśmy kilka meczów siatkówki, ćwiczyliśmy aerobik, a także sprawdzaliśmy siłę naszych rąk.

Zmęczeni srodze (tylko opiekunowie) obejrzeliśmy horror (i znowu niestraszny) i nareszcie zasnęliśmy (nareszcie się tyczy tylko uczniów), by za 3 godziny (o zgrozo!) wstać na dźwięk pobudki. Biwak zakończył się o 8.30.


Wyszukiwarka

Loading