W ubiegłym tygodniu jednostki ochotniczych straży pożarnych, działające na terenie gminy Dubeninki podsumowywały 2012 rok. W każdym z 6 spotkań (Dubeninki, Żytkiejmy, Czarne, Pluszkiejmy, Błąkały, Cisówek) uczestniczył przedstawiciel z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

W ubiegłym roku w gminie Dubeninki zanotowano 37 zdarzeń, w tym 12 pożarów i 25 miejscowych zagrożeń. Nie zanotowano alarmów fałszywych. W stosunku do roku 2011 liczba zdarzeń zdecydowanie spadła, bowiem wówczas odnotowano ich 64.

Na ten rok dla OSP zapisano w budżecie gminy 111 tysięcy złotych. Jest to kwota o 2 tysiące złotych niższa niż w 2011.

- Te pieniądze to przede wszystkim środki na bieżące utrzymanie 6 jednostek OSP tj. utrzymanie budynków, ubezpieczenie budynków i strażaków, zakup paliwa – informuje wójt Ryszard Zieliński.

Zdaniem komendanta powiatowego PSP Krzysztofa Giedrojcia, największą bolączką OSP jest obecnie zmniejszająca się ilość strażaków-ochotników, a także nie najlepsze ich wyszkolenie. W niektórych jednostkach są ponoć nawet osoby, które nie mają pojęcia o pracy strażaka. M.in. do nich będą skierowane szkolenia, które mają rozpocząć się już na przełomie lutego i marca. Poprowadzą je strażacy z PSP w Gołdapi.

 

 

Podsumowanie w remizie OSP w Dubeninkach ⇓


Wyszukiwarka

Loading