Już po raz trzeci w gminie Dubeninki zorganizowany został konkurs pn. „Wypieki karnawałowe". Podobnie jak w latach poprzednich, został on rozstrzygnięty w tłusty czwartek podczas imprezy w świetlicy wiejskiej w Linowie.

W pierwszej kategorii „pączki" swoje wypieki zgłosiło 5 pań. Komisja konkursowa w składzie: Wanda Werchowicz, Zofia Salwocka i Kazimierz Krahel oceniła je biorąc pod uwagę wygląd i smak. Zwyciężyły pączki Lucyny Sowul, drugie miejsce zajęła Danuta Żmojda, zaś trzecie Joanna Kozłowska.

W kategorii „inne wypieki karnawałowe" zgłoszono łącznie 13 wyrobów. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Rakowska, Paweł Werchowicz i Jan Bordzio podczas oceny brała pod uwagę ich wygląd, smak i oryginalność. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Eugenia Protasiewicz („róże"), drugie Marlena Kardel („ptysie"), trzecie Maria Buczyńska („sybirak").

Zarówno laureaci, jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Organizatorzy przyznali też tytuł „Super wypiek karnawałowy 2013", który trafił do rąk Heleny Wiszniewskiej („faworki").

 

 


więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO


Wyszukiwarka

Loading