Wszystko co dobre szybko się kończy, a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym podczas ferii zimowych 2013 w gminie Dubeninki po raz kolejny zorganizowało Gminne Centrum Kultury. Działania podjęte zostały sfinansowane ze środków finansowych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dubeninkach. Przygotowany program zawierał interesujące propozycje spędzenia czasu wolnego, a stworzone warunki do jego realizacji dały możliwość organizacji atrakcyjnych zajęć we wszystkich podległych placówkach GCK.

Gminna Biblioteka Publiczna dla nudzących się obok maratonu baśniowego, quizu literackiego i konkursu plastycznego „Bohater ulubionej baśni w XXI wieku" przygotowała również karnawałowe karaoke oraz warsztaty z tkania koralikami. Podczas konkursu plastycznego dzieci puściły wodze wyobraźni i powstał np. rysunek Czerwonego Kapturka, lecz... z czerwonym plecakiem i komórką, i wiele innych bajkowych bohaterów we współczesnych realiach.

Z myślą o dzieciach i młodzieży zajęcia plastyczne i rękodzielnicze zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Dubeninkach. Podczas zajęć dzieci wyklejały obrazy kuleczkami z bibuły, robiły bałwanki z papieru i waty oraz tworzyły kartki za pomocą haftu matematycznego i metodą quillingu. Odbył się również konkurs plastyczny na temat szkodliwości alkoholu.

 

 

W świetlicy wiejskiej w Linowie, podczas pierwszych dni odpoczynku dzieci piekły ciasteczka, przygotowywały teatrzyk kukiełkowy. Najmłodsi bardzo chętnie brali również udział w organizowanych zajęciach plastycznych, grach i zabawach.

Dzieci i młodzież z Żytkiejm i okolic mogły skorzystać z oferty świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach. Podczas zajęć plastycznych wykonywali prace różnymi technikami, m.in. z wykorzystaniem świec i plastopianki. Doskonałą zabawą okazało się również wykonywanie kolorowej gąsiennicy z opakowań po jajkach. Na zajęciach rękodzieła artystycznego powstawały bibeloty ze skrawków skóry służące np. jako przywieszki do kluczy czy komórki i biżuteria z filcu. Były też gry i zabawy ruchowe z turniejem tenisa stołowego i szachowego włącznie.

Feryjnie było także w Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach. Działała Feryjna Pracownia Twórczości. Był quilling, pergamano, bałwanki z nici, orgiami, zakładki do książek. Najmłodsi w ramach Feryjnej Akademii Młodych przypomnieli sobie baśnie m.in. Andersena, braci Grimm i innych autorów. „Feryjne Rym Cym Cym" to był dzień, podczas którego uczestnicy zajęć głównie bawili się, zgadywali i rywalizowali ze sobą. Na chwilę też każdy mógł ujrzeć siebie w krzywym zwierciadle. Było to prawdziwe rym cym cym.

Ferie zakończono balami przebierańców w GOK w Dubeninkach oraz w świetlicach w Linowie i Żytkiejmach. Organizację feryjnych atrakcji wspierali wolontariusze w Dubeninkach: Adam Pojawa, Jowita Karwel, Zuzia Kozłowska, Ola Barszczewska i Zuzia Czeraszewska; w Żytkiejmach: Kasia Mordas, Julia Smyk, Aldona Sawicka, Wiola Mikielska i Karolina Derek.


Znajdź nocleg

Booking.com

Wyszukiwarka

 

Czytaj też:

Wystawa rysunków satyrycznych

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na wystawę rysunków satyrycznych Macieja Mackiewicza pt. „Galeria Mackiego otwiera swe bramy, gdzie dużo humoru dla każdego mamy”.

Więcej…

Galaretki 3D

BANIE MAZ. Przezroczysta galaretka, a w niej piękny kwiat również wykonany z galaretki. 5 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyły się warsztaty tworzenia galaretek 3D prowadzone przez panią Dorotę Hańcz.

Więcej…

Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

GOŁDAP. 13 sierpnia, w setną rocznicę Cudu nad Wisłą, Biblioteka Publiczna w Gołdapi serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Bitwa Warszawska. Stulecie Zwycięstwa”. Zaprezentowana ona zostanie przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Gołdapi. Dostępna będzie do 30 sierpnia br.

Więcej…

Wójt Ryszard Zieliński bez absolutorium

DUBENINKI. Rada gminy Dubeninki nie podjęła dziś uchwały ws. udzielenia wójtowi gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

Więcej…

Wójt nie otrzymał wotum zaufania

DUBENINKI. Rada gminy Dubeninki nie udzieliła dziś wotum zaufania wójtowi gminy Ryszardowi Zielińskiemu. Za głosowało 7 radnych, 2 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Aby uchwała ws. wotum zaufania została przyjęta, za musiałoby zagłosować co najmniej 8 radnych (ponad połowa ustawowego składu rady).

Więcej…

Dzbanki, dzbanuszki, rękodzieła i kwiatuszki

GOŁDAP. Od wczoraj w Galerii K2 przy ul. Krótkiej 2 w Gołdapi dostępna jest wystawa prac uczestników zajęć ceramicznych i rękodzieła w Domu Kultury w Gołdapi.

Więcej…

Rozmawiano o byłym kasynie

GOŁDAP. Spotkanie dotyczące budynku po dawnym kasynie oficerskim przy ulicy Wolności odbyło się wczoraj w Urzędzie Miejskim w Gołdapi.

Więcej…

Kolizja w Grabowie

GRABOWO. Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło dziś około 14:45 na drodze wojewódzkiej nr 650 w Grabowie. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał pomocy medycznej.

Więcej…

Możliwe utrudnienia w ruchu na DW650

BOĆWINKA. Uwaga kierowcy. Na drodze wojewódzkiej nr 650 w Boćwince można spodziewać się utrudnień w ruchu. Jak informuje nasz czytelnik, do rowu zjechała tam ciężarówka.

Więcej…

Uwaga na oszustów

KRAJ. Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypominają: bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022r. W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon.

Więcej…

Zderzenie peugeota z volkswagenem

JURKISZKI. Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło około godziny 23 na drodze wojewódzkiej nr 651 pod Jurkiszkami.

Więcej…

ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą

KRAJ. Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Z programu mogą skorzystać osoby zagrożone utratą zdolności do pracy. Musi jednak istnieć szansa, że ją odzyskają po rehabilitacji.

Więcej…

Uderzył w zaparkowany samochód

GOŁDAP. Do wypadku drogowego doszło dziś po godzinie 11 na ul. Żeromskiego w Gołdapi. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Więcej…

Koronawirus w obwodzie kaliningradzkim

OBWÓD KALININGRADZKI. Przejście graniczne w Gołdapi jest nadal zamknięte. Czy słusznie? Czy wizyta w obwodzie kaliningradzkim może być niebezpieczna? Wnioski można wyciągnąć zapoznając się z danymi statystycznymi naszych sąsiadów.

Więcej…

Na Pół Etatu zwycięzcą turnieju

GOŁDAP. 1 sierpnia na orliku przy SP1 w Gołdapi rozegrany został turniej koszykówki ulicznej. Udział w nim wzięło 7 drużyn, które zagrały systemem każdy z każdym.

Więcej…

W sobotę będą rywalizować siłacze

GOŁDAP. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi zaprasza do przybycia i kibicowania zawodnikom, którzy wezmą udział w kolejnej edycji rywalizacji siłaczy. Zawody rozegrane zostaną 8 sierpnia w centrum miasta.

Więcej…

Remis na inaugurację rozgrywek

GOŁDAP. 1 sierpnia Rominta Gołdap zmierzyła się na wyjeździe z Victorią Bartoszyce. Był to pierwszy mecz rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Więcej…

"Kręcimy sportowe stypendium" na półmetku

GOŁDAP. „Kręcimy sportowe stypendium” to nazwa akcji, jaką Rowerowa Gołdap realizuje w wakacje.

Więcej…

Wakacyjne sparingi

GOŁDAP. W tym tygodniu dzieci uczęszczające na zajęcia Akademii Piłkarskiej 2017 z filii w Gołdap i Grabowie rozegrały cztery sparingi z drużyną Włókniarz Białystok, która przebywa na letnim obozie piłkarskim w Gołdapi.

Więcej…

Turniej piłkarski - OSiR zaprasza

GOŁDAP. Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora OSiR w Gołdapi odbędzie się 1 sierpnia na bocznych płytach stadionu miejskiego. (TURNIEJ ZOSTAŁ ODWOŁANY)

Więcej…

Gołdap Cup 2020 - trwają zapisy

GOŁDAP. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi zaprasza do udziału w turnieju siatkówki plażowej Gołdap Cup 2020, który rozegrany zostanie 15 sierpnia na boiskach przy plaży miejskiej w Gołdapi.

Więcej…