Wszystko co dobre szybko się kończy, a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym podczas ferii zimowych 2013 w gminie Dubeninki po raz kolejny zorganizowało Gminne Centrum Kultury. Działania podjęte zostały sfinansowane ze środków finansowych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dubeninkach. Przygotowany program zawierał interesujące propozycje spędzenia czasu wolnego, a stworzone warunki do jego realizacji dały możliwość organizacji atrakcyjnych zajęć we wszystkich podległych placówkach GCK.

Gminna Biblioteka Publiczna dla nudzących się obok maratonu baśniowego, quizu literackiego i konkursu plastycznego „Bohater ulubionej baśni w XXI wieku" przygotowała również karnawałowe karaoke oraz warsztaty z tkania koralikami. Podczas konkursu plastycznego dzieci puściły wodze wyobraźni i powstał np. rysunek Czerwonego Kapturka, lecz... z czerwonym plecakiem i komórką, i wiele innych bajkowych bohaterów we współczesnych realiach.

Z myślą o dzieciach i młodzieży zajęcia plastyczne i rękodzielnicze zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Dubeninkach. Podczas zajęć dzieci wyklejały obrazy kuleczkami z bibuły, robiły bałwanki z papieru i waty oraz tworzyły kartki za pomocą haftu matematycznego i metodą quillingu. Odbył się również konkurs plastyczny na temat szkodliwości alkoholu.

 

 

W świetlicy wiejskiej w Linowie, podczas pierwszych dni odpoczynku dzieci piekły ciasteczka, przygotowywały teatrzyk kukiełkowy. Najmłodsi bardzo chętnie brali również udział w organizowanych zajęciach plastycznych, grach i zabawach.

Dzieci i młodzież z Żytkiejm i okolic mogły skorzystać z oferty świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach. Podczas zajęć plastycznych wykonywali prace różnymi technikami, m.in. z wykorzystaniem świec i plastopianki. Doskonałą zabawą okazało się również wykonywanie kolorowej gąsiennicy z opakowań po jajkach. Na zajęciach rękodzieła artystycznego powstawały bibeloty ze skrawków skóry służące np. jako przywieszki do kluczy czy komórki i biżuteria z filcu. Były też gry i zabawy ruchowe z turniejem tenisa stołowego i szachowego włącznie.

Feryjnie było także w Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach. Działała Feryjna Pracownia Twórczości. Był quilling, pergamano, bałwanki z nici, orgiami, zakładki do książek. Najmłodsi w ramach Feryjnej Akademii Młodych przypomnieli sobie baśnie m.in. Andersena, braci Grimm i innych autorów. „Feryjne Rym Cym Cym" to był dzień, podczas którego uczestnicy zajęć głównie bawili się, zgadywali i rywalizowali ze sobą. Na chwilę też każdy mógł ujrzeć siebie w krzywym zwierciadle. Było to prawdziwe rym cym cym.

Ferie zakończono balami przebierańców w GOK w Dubeninkach oraz w świetlicach w Linowie i Żytkiejmach. Organizację feryjnych atrakcji wspierali wolontariusze w Dubeninkach: Adam Pojawa, Jowita Karwel, Zuzia Kozłowska, Ola Barszczewska i Zuzia Czeraszewska; w Żytkiejmach: Kasia Mordas, Julia Smyk, Aldona Sawicka, Wiola Mikielska i Karolina Derek.


Wyszukiwarka

Loading