Ruszył projekt społeczny Moc Polskich Świąt, którego pomysłodawcą jest firma Celma, producent narzędzi i elektronarzędzi. W pierwszym etapie podmioty ukierunkowane na pomoc innym, a których budynki wymagają renowacji, zgłaszały się do organizatorów akcji. Spośród szesnastu wytypowanych projektów internauci mogą teraz wybrać jeden, który przejdzie prawdziwą metamorfozę dzięki pracownikom polskiego producenta. Głosowanie rozpoczęło się dziś, a ogłoszenie wyników nastąpi 24 grudnia br.

Wiele podmiotów niosących na co dzień pomoc innym, wymaga wsparcia finansowego lub innego rodzaju. W każdym województwie lub mieście można znaleźć placówki wychowawcze lub oświatowe, fundacje czy organizacje pożytku publicznego, które działają w katastrofalnych warunkach technicznych i sanitarnych, bez perspektyw na renowację lub remont budynku. To właśnie z myślą o nich zainicjowana została pierwsza edycja akcji Moc Polskich Świąt.

 

 

Firma Celma, organizator projektu, dokonała wstępnej selekcji zgłoszeń i na tej podstawie wyłoniła 16 budynków. Decyzja o tym, który z nich zostanie odrestaurowany, zależy teraz wyłącznie od internautów. Na stronie projektu dostępnej pod adresem www.celmapomaga.pl można już obejrzeć zdjęcia i filmy finałowych obiektów, a następnie oddać swój głos na jeden z nich. W konkursie bierze m.in. „Dom Polonii" w Żytkiejmach. Zapraszamy do głosowania na tę placówkę.

Prace związane z remontem wybranego budynku zakończą się do końca czerwca 2013 roku.


Wyszukiwarka

Loading