20 listopada w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego odbyła się regionalna konferencja programu „Szkoły dla Ekorozwoju". Spotkanie było okazją do wręczenia międzynarodowych certyfikatów: Zielona Flaga i Lokalnego Centrum Aktywności Edukacji Ekologicznej za rok szkolny 2011/2012. Podczas konferencji, w której wzięło udział prawie 200 przedstawicieli szkół z naszego województwa, zostały wręczone 82 certyfikaty, w tym 55 Zielonych Flag.

Trzy szkoły z naszego powiatu otrzymały certyfikat Zielonej Flagi. Szkoła Podstawowa w Dubeninkach i Szkoła Podstawowa w Pogorzeli w tym roku otrzymały go trzeci raz z rzędu, za co dodatkowo kapituła konkursu zadecydowała wyróżnić je przyznaniem certyfikatu na okres kolejnych trzech lat. Po raz pierwszy do grona wyróżnionych dołączyła też Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi.

W konferencji wziął udział m.in. Tadeusz Ratyński, I zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Olsztynie, który podkreślił jak ważne znacznie ma dziś edukacja ekologiczna w szkołach.

- Dla tych placówek było to przede wszystkim wielkie wyróżnienie, ale także potwierdzenie zaangażowania uczniów i nauczycieli w działania proekologiczne - mówił podczas spotkania prezes Ratyński. - To także ogromny sukces, który z pewnością znajdzie przełożenie na aktywność dzieci i młodzieży w przyszłości. Inicjatywy naszych młodych ekologów to doskonały dowód na to, że szkoły i przedszkola na Warmii i Mazurach osiągają światowy poziom edukacji ekologicznej. Widać również tu duży wpływ dynamicznie i profesjonalnie pracujących centrów edukacji ekologicznej jako sprawdzonych partnerów i koordynatorów WFOŚiGW w Olsztynie.

Sukces nagrodzonych szkół jest efektem pracy całej szkoły dlatego wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom naszych szkół, a także osobom wspomagającym nasze całoroczne działania ekologiczne, należą się ogromne podziękowania. Szczególne podziękowania należą się również Alicji Szarzyńskiej z WMODN z Olsztyna za wsparcie podczas realizacji programu.

B., D., E.


Wyszukiwarka

Loading