Na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich odbyły się dziś tegoroczne, powiatowe dożynki. Przez pierwsze prawie dwie godziny nie dopisała pogoda, padało. Później już było znacznie lepiej, bo przestało padać, a momentami przyświecało nawet bardzo ciepłe słońce. Dożynki rozpoczęły się od mszy świętej. Później były oficjalne wystąpienia, wręczanie odznaczeń, różne konkursy dla publiczności, występy artystyczne. Na scenie można było zobaczyć m.in. kabaret „Zza lasu", Sebastiana Brzozowskiego, zespoły Absolwent, Zorepad czy też Sanctus z Arkadiuszem Szulcem. Do wieczornej zabawy przygrywał zespół Kormoran. Przed ich występem wystąpiła grupa tańca z ogniem „Force Fire" z Buder.

W trakcie dożynek odbyły się dwa konkursy z dobrymi nagrodami finansowymi: na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz na najciekawiej prezentujące się stoisko sołeckie. Zdaniem jury najładniejszy wieniec przygotowały Żytkiejmy i to mieszkańcy tej miejscowości oraz ich praca będą reprezentować nasz powiat w konkursie na dożynkach wojewódzkich. Drugie miejsce zajęły Lisy, a trzecie Kozaki. W przypadku sołectw najwyżej została oceniona ogólna prezentacja Kozak, drugie miejsce zajęło sołectwo Żytkiejmy, a trzecie Galwiecie. W tym konkursie część publiczności w prowadzonych między sobą rozmowach zwracała uwagę na fakt, że przy sołectwie Kozaki przygrywała ludowa kapela ze Srokowa, nie mająca nic wspólnego z sołectwem. Jej obecność mogła jednak podnieść ocenę stoiska wśród członków jury.

Organizatorami dożynek byli: Starostwo Powiatowe w Gołdapi, GOKIP w Baniach Mazurskich, Urząd Gminy banie Mazurskie, Urząd Miejski w Gołdapi i Urząd Gminy Dubeninki.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 


więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO