W najbliższym czasie czterech kierujących stanie przed sadem po tym jak wsiedli za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu. We wtorek wspólny patrol funkcjonariuszy ruchu drogowego i straży granicznej na terenie gminy Banie Mazurskie zatrzymał czterech mężczyzn. Około godz. 10 w Budziskach wpadli dwaj rowerzyści. 44-letni Jerzy K. i 51-letni Stanisław K. zostali poddani badaniu, a wyniki były zbliżone: około 0,3 promila alkoholu w organizmie. Kolejny zatrzymany cyklista wykazał się większą „odwagą", ponieważ zatrzymany o 13.00 w Żabinie Marek J., miał ponad 2 promile. Z tym przypadku 39-latek popełnił przestępstwo i grozi mu kara pozbawienia wolności do roku. Dwie godziny później na trasie Rapa-Banie Mazurskie został zatrzymany kierowca ciągnika rolniczego. Mirosław B. jechał Białorusem mając niespełna 0,3 promila. 48-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie stracił prawo jazdy.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdów w stanie po użyciu alkoholu w ruchu lądowym podlega karze aresztu albo grzywny. W przypadku prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości jest to kara pozbawienia wolności do 2 lat, a innych pojazdów do roku.
Dzieci uczęszczające do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich oraz Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Baniach Mazurskich będą miały przedłużone ferie.
19 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbył się warsztat tworzenia magnesów.
W ramach realizacji programu MEN "Wyjście z klasą", uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.
Za nami pierwsza w tym roku akcja krwiodawcza w Baniach Mazurskich, która przyniosła wyjątkowo piękne rezultaty. Do oddania krwi zgłosiło się 26 osób, a po badaniach lekarskich zakwalifikowano 23 dawców.
21 stycznia w sali konferencyjnej Banku Spółdzielczego w Baniach Mazurskich odbędzie się pierwsza w tym roku akcja krwiodawcza, organizowana przez OSP w Surminach.
7 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się w spotkanie autorskie z Krzysztofem Stachowskim.
W najbliższą niedzielę w Budziskach odbędzie się pchli targ, podczas którego będzie można wymieniać się używanymi ubraniami i innymi tekstyliami. Koło Gospodyń Wiejskich w Budziskach zaprasza wszystkich chętnych do udziału.
Akcja sprzątania świata pod hasłem "Na Straży czystej Ziemi" odbędzie się jutro w Surminach. Początek o godzinie 13:00.
21 października w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza, zorganizowana przez OSP w Surminach. Cząstką siebie podzieliło się 25 osób, co przełożyło się na 11,25 litrów krwi.
Wielu ludzi oddało życie, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. My mamy możliwość oddania krwi, aby ratować życie innych ludzi.