Trzej mieszkańcy powiatu gołdapskiego staną przed sądem i odpowiedzą za kradzież metalowych ceowników z budynków magazynowych w Mieduniszkach Wielkich. Do zdarzenia doszło w okresie od 22 stycznia do 1 lutego. Wówczas trzej młodzi ludzie ukradli z budynku magazynowego metalowe ceowniki. Około czterometrowe elementy stanowiły konstrukcję dachu. 22, 19 i 17-latek działając wspólnie powycinali z budynku interesujące ich ceowniki. Następnie za pośrednictwem 30-letniego znajomego, który zorganizował transport, sprzedali skradzione części na skupie złomu w sąsiednim powiecie. Właściciel oszacował wartość tych części na 2000 złotych. Łukasz S. Rafał S. usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. Również takiego samego wymiaru kary może spodziewać się Eugeniusz S. za pomoc w ich zbyciu. Natomiast o losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Dzieci uczęszczające do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich oraz Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Baniach Mazurskich będą miały przedłużone ferie.
19 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbył się warsztat tworzenia magnesów.
W ramach realizacji programu MEN "Wyjście z klasą", uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.
Za nami pierwsza w tym roku akcja krwiodawcza w Baniach Mazurskich, która przyniosła wyjątkowo piękne rezultaty. Do oddania krwi zgłosiło się 26 osób, a po badaniach lekarskich zakwalifikowano 23 dawców.
21 stycznia w sali konferencyjnej Banku Spółdzielczego w Baniach Mazurskich odbędzie się pierwsza w tym roku akcja krwiodawcza, organizowana przez OSP w Surminach.
7 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się w spotkanie autorskie z Krzysztofem Stachowskim.
W najbliższą niedzielę w Budziskach odbędzie się pchli targ, podczas którego będzie można wymieniać się używanymi ubraniami i innymi tekstyliami. Koło Gospodyń Wiejskich w Budziskach zaprasza wszystkich chętnych do udziału.
Akcja sprzątania świata pod hasłem "Na Straży czystej Ziemi" odbędzie się jutro w Surminach. Początek o godzinie 13:00.
21 października w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza, zorganizowana przez OSP w Surminach. Cząstką siebie podzieliło się 25 osób, co przełożyło się na 11,25 litrów krwi.
Wielu ludzi oddało życie, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. My mamy możliwość oddania krwi, aby ratować życie innych ludzi.