Przed sądem rodzinnym i nieletnich po raz kolejny stanie 16-letni Zdzisław K. Tym razem nastolatek odpowie za kradzież oraz włamanie. Do zdarzenia doszło 21 stycznia we Wróblu. Wtedy to oficer dyżurny gołdapskiej policji został powiadomiony o całym zdarzeniu. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pracujący nad sprawą ustalili, że sprawcą jest właśnie 16-letni Zdzisław K. Nastolatek postanowił przeszukać pomieszczenie w jednym z gospodarstw, skąd ukradł telefon komórkowy wraz z ładowarką oraz aparat fotograficzny. Następnie w jego ręce „wpadła" kasetka. Młody człowiek nie zastanawiając się wyłamał skobel zabezpieczający i zabrał kolejną komórkę oraz monety okolicznościowe. Wartość skradzionych rzeczy wyniosła około 500zł. Kryminalni odzyskali część skradzionych łupów. Niestety, 16-latek zdążył już zniszczyć jeden telefon i aparat fotograficzny.
Chłopak znany jest gołdapskim policjantom, ponieważ ma już na swoim koncie podobne przestępstwa. W najbliższym czasie Zdzisław K. stanie ponownie przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zdecyduje o jego dalszym losie.
Akcja sprzątania świata pod hasłem "Na Straży czystej Ziemi" odbędzie się jutro w Surminach. Początek o godzinie 13:00.
21 października w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza, zorganizowana przez OSP w Surminach. Cząstką siebie podzieliło się 25 osób, co przełożyło się na 11,25 litrów krwi.
Wielu ludzi oddało życie, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. My mamy możliwość oddania krwi, aby ratować życie innych ludzi.
10 października w Szkole Podstawowej w Lisach szkolne sale zamieniły się w pełne emocji stoliki z planszówkami, pionkami i kartami, a na twarzach uczniów pojawiły się szerokie uśmiechy.
30 września dzieci z klas 1-6 ze Szkoły Podstawowej w Lisach odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich.
30 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Klubowiczki omawiały książkę norweskiego pisarza Simona Strangera pt. "Leksykon światła i mroku".
Jutro na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich odbędą się powiatowo-gminne dożynki.
6 września w świetlicy wiejskiej w Surminach odbyło się „Narodowego Czytanie”, zorganizowane przez miejscowe koło gospodyń wiejskich i ochotniczą straż pożarną.
5 września w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich czytano "Pieśń świętojańską o Sobótce" Jana Kochanowskiego.
26 sierpnia w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich biblioteki odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki.