12 listopada o godzinie 17 w auli Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie podsumowujące projekt: „Z kulturą i sztuką za pan brat". Projekt ten realizowany był przez miejscową parafię greckokatolicką pw. Św. Mikołaja. ze środków finansowych gminy Banie Mazurskie przeznaczonych na przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym. Na zaproszenie proboszcza parafii o. Pawła M. Starucha OSBM w spotkaniu wzięli udział m.in.: wójt Ryszard Bogusz, przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Kokolus, sekretarz gminy Irena Łobacz oraz inni zaproszeni goście.

Z okazji podsumowania projektu zostały wystawione prace plastyczne o tematyce walki z uzależnieniami, wykonane przez młodzież biorącą udział w warsztatach plastycznych. Jednocześnie były to prace konkursowe na plakat o tematyce związanej z przeciwdziałaniem uzależnieniom. Duże wrażenie na wszystkich zrobiła wystawa ikon pisanych przez grupę młodzieży w trakcie warsztatów pisania ikon.

Dzieci młodsze i starsza młodzież wystąpiły z programem słowno-muzycznym w języku ukraińskim. Przed zgromadzonymi zaśpiewał również nasz nieoceniony zespół Zorepad. Część artystyczna zakończona została wspólnie odśpiewaną przez zespół i młodsze adeptki sztuki wokalnej, ukraińską pieśnią patriotyczną pt. „Ukraina".

Część oficjalną zakończyło wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego. Młodzieży najbardziej zaangażowanej w kultywowanie kultury ukraińskiej i godnie reprezentującej lokalną społeczność wręczone zostały pisemne podziękowania. Nagrody wspólnie wręczali: wójt gminy, przewodnicząca RG i proboszcz parafii. Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli dla uczestników spotkania poczęstunek, a młodzież zachęcona płynącymi z głośników, skocznymi ukraińskimi rytmami, postanowiła w tańcu stracić nieco kalorii.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading