Nieubłaganie zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Baniach Mazurskich dyrektorzy gminnych szkół przedstawili informacje o stanie przygotowania swoich placówek oświatowych. Głos zabrała m.in. Barbara Kamińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lisach.
W Szkole Podstawowej w Lisach będą 3 oddziały szkolne: klasy 2 i 3 oraz 5 i 6 będą klasami łączonymi, 1 będzie samodzielna. Ze względu na brak dzieci nie będzie klasy 4 (w ubiegłym roku nie było 3). Ogółem do szkoły uczęszczać będzie 50 uczniów, w tym 36 dojeżdżających. Dla nich będą prowadzone zajęcia świetlicowe. W szkole nauczanym językiem obcym będzie język angielski.
W placówce pracować będzie 12 nauczycieli, w tym 9 na niepełnym etacie. W obsłudze będą 2 sprzątaczki (w tym 1 na pół etatu) oraz robotnik gospodarczy.
W roku szkolnym 2011/2012, 38 uczniów będzie zwolnionych z opłat za dożywianie. Jak na razie 9 rodziców zgłosiło chęć otrzymania dofinansowania do wyprawki szkolnej. Ponadto 5 uczniów zwolnionych będzie z ubezpieczenia NW.
Zdaniem dyrektor szkoły jej placówka jest przygotowana do nadchodzącego nowego roku szkolnego. A może ostanie wakacyjne dni okażą się sprzyjające i przyniosą nowe inspiracje i pomysły na udoskonalenie szkoły? W końcu nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.
Wkrótce przedstawimy informacje o przygotowaniu do nowego roku szkolnego w SP w Żabinie oraz w ZPO w Baniach Mazurskich.
Wójt Łukasz Kuliś odbędzie jutro i pojutrze szereg spotkań z mieszkańcami gminy Banie Mazurskie. Łącznie zaplanowano ich aż dziewięć.
Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza 22 lipca do udziału w akcji krwiodawczej, która odbędzie się w Baniach Mazurskich.
Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Banie Mazurskie wiceprzewodniczący rady Artur Ozimek wystosował ostrzeżenie przed wilkiem, którego obecność odnotowano w bliskim sąsiedztwie gospodarstw i terenów rekreacyjnych.
W dniach 6-30 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza do wspólnego świętowania tegorocznego „Tygodnia Bibliotek”.
Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 29 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich wspólnie z Publicznym Przedszkolem Samorządowym w Baniach Mazurskich zorganizowali uroczysty spacer dzieci ulicami Bań Mazurskich.
Pod hasłem "Ognisty ratownik - gorąca krew" 22 kwietnia w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza. Zorganizowana została przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach.
W środę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich w ramach teatru przy stoliku zaprezentowana została sztuka pt. "Czarna".
Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza 22 kwietnia na kolejną akcję krwiodawczą, tym razem pod hasłem "Ognisty ratownik - gorąca krew".
15 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza wszystkich miłośników sztuki i literatury na teatr przy stoliku.
Kilkanaście minut trwała dyskusja podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Banie Mazurskie, dotycząca poparcia dla inicjatywy odbudowy i rewitalizacji ciągu kolejowego Gołdap - Węgorzewo - Kętrzyn - Reszel. Ostatecznie radni poparli pomysł. 