W 2011 roku w Baniach Mazurskich odbyła się pierwsza edycja Barw Kultury Ukraińskiej. Za niespełna dwa tygodnie odbędzie się już czternasta.

W sobotę, 23 sierpnia, w Baniach Mazurskich odbędą się XIV Barwy Kultury Ukraińskiej, czwarty raz w czasie pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Początek o godzinie 14:00. Na scenie przy GOKiP będą najpierw występy solistów, duetów oraz lokalnych zespołów. Wieczorem odbędą koncerty zespołów Szarawary, Harazd i Kormoran. Zapraszamy udziału w wydarzeniu. Szczegóły na plakacie.

Historia sprawiła, że losy Polaków i Ukraińców na terenie gminy Banie Mazurskie połączyły się zaraz po drugiej wojnie światowej. Wydarzenie powstało przed laty, by promować i kultywować kulturę ukraińską, a także integrować mieszkańców gminy Banie Mazurskie.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.