Spieszymy was poinformować o najbliższej akcji krwiodawczej, która odbędzie się już 8 kwietnia w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich.
W związku z tym, iż w tym roku przypada jubileusz 1000-lecia Królestwa Polskiego, akcja ta dedykowana będzie właśnie temu wydarzeniu. Koronacja Bolesława Chrobrego w roku 1025 to ważny powód do świętowania. 1000 lat temu rozpoczęła się historia suwerenności Polski, która trwa do dzisiaj. Uczcimy to!
A będzie czym! Nasi lokalni mistrzowie kartaczy państwo Beata i Adam Bazydłowie mają wielkie serce. Zasponsorowali dla każdego krwiodawcy królewskiego kartacza! Będzie pysznie.
Rejestracja dawców rozpocznie się od godziny 9:30.
Oczywiście tradycyjnie czekać na was będą domowe wypieki, kawa i herbata. Zapraszamy serdecznie.
✍️ Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach

W najbliższą niedzielę w Budziskach odbędzie się pchli targ, podczas którego będzie można wymieniać się używanymi ubraniami i innymi tekstyliami. Koło Gospodyń Wiejskich w Budziskach zaprasza wszystkich chętnych do udziału.
Akcja sprzątania świata pod hasłem "Na Straży czystej Ziemi" odbędzie się jutro w Surminach. Początek o godzinie 13:00.
21 października w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza, zorganizowana przez OSP w Surminach. Cząstką siebie podzieliło się 25 osób, co przełożyło się na 11,25 litrów krwi.
Wielu ludzi oddało życie, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. My mamy możliwość oddania krwi, aby ratować życie innych ludzi.
10 października w Szkole Podstawowej w Lisach szkolne sale zamieniły się w pełne emocji stoliki z planszówkami, pionkami i kartami, a na twarzach uczniów pojawiły się szerokie uśmiechy.
30 września dzieci z klas 1-6 ze Szkoły Podstawowej w Lisach odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich.
30 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Klubowiczki omawiały książkę norweskiego pisarza Simona Strangera pt. "Leksykon światła i mroku".
Jutro na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich odbędą się powiatowo-gminne dożynki.
6 września w świetlicy wiejskiej w Surminach odbyło się „Narodowego Czytanie”, zorganizowane przez miejscowe koło gospodyń wiejskich i ochotniczą straż pożarną.
5 września w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich czytano "Pieśń świętojańską o Sobótce" Jana Kochanowskiego.