Czas wakacji to czas beztroski, ale też okres w którym najbardziej brakuje krwi. 9 lipca będzie okazja się nią podzielić.

Akcja krwiodawcza ph. "Wakacyjna kropla życia" odbędzie się w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich. Rejestracja dawców trwać będzie w godzinach 9:00-12:30.

Pamiętajmy!

Dostępność krwi to bezpieczeństwo nas i naszych najbliższych. Krew pozostaje ciągle niezastąpionym, a równocześnie najczęściej stosowanym lekiem ratującym ludzkie życie i zdrowie. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na poszczególne jej składniki. Każdego dnia na krew czekają chorzy, ofiary wypadków, pacjenci wymagający zabiegu. Do każdej operacji musi być zabezpieczona odpowiednia ilość krwi. Czasami wystarczy kilka jednostek, jednak podczas skomplikowanych zabiegów, przeszczepów potrzeba od kilku do kilkudziesięciu litrów. Szacuje się, że rocznie w Polsce dokonuje się ok. 1,5mln przetoczeń krwi. Co minutę potrzebny jest litr krwi, dlatego tak ważne jest, by była ona ciągle dostępna. Jedyną „fabryką” i źródłem tego bezcennego leku ciągle pozostaje drugi człowiek.

Nie zwlekaj, przyjdź i pomóż, podaruj komuś szansę na życie.

✍️ OSP w Surminach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.