Dziś na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich odbył się II Profilaktyczny Piknik Rodzinny pod Biało-Czerwoną.

Wydarzenie trwało około dwóch godzin. W tym czasie były pokazy druhów z jednostek OSP w Surminach, Lisach i Grodzisku oraz przyszłych druhów z MDP w Surminach, były zabawy dla dzieci z animatorką, można było posilić się bigosem, kiełbasą upieczoną nad ogniskiem lub jabłkiem. Była możliwość wypełnienia testów, których wynik mógł wskazać dla wypełniającego, czy ma problem z uzależnieniem, można było też uzyskać poradę związaną uzależnieniami, porozmawiać z dzielnicową. Stoisko promocyjne wystawiła Placówka Straży Granicznej w Baniach Mazurskich.

W organizację pikniku zaangażowali się m.in. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baniach Mazurskich, Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, Placówka Straży Granicznej w Baniach Mazurskich, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi, Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi, lokalne jednostki OSP w Grodzisku, Lisach i Surminach. Wydarzenie sfinansowane zostało ze środków gminy Banie Mazurskie przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Choć dopisała pogoda - było słonecznie i bardzo ciepło, a atmosfera na pikniku była doskonała, frekwencja podczas wydarzenia jak na tę gminną miejscowość była niska. Być może mieszkańcy Bań Mazurskich wybrali w tym czasie grillowanie w gronie rodzinnym lub przyjaciół, bo do takich spotkań aura była dziś też wymarzona.

A już w przyszłym tygodniu kolejna duża impreza w Baniach Mazurskich. 12 maja odbędzie się 34 edycja Mazurskiego Biegu Ulicznego.

 

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.