Irena Łobacz nie jest już zastępcą wójta gminy Banie Mazurskie. Czy i kto ją zastąpi, dowiemy się w najbliższych dniach.

Irena Łobacz w lipcu 2021 roku przeszła na zasłużoną emeryturę po prawie 40 latach pracy w samorządzie. W tym czasie była m.in. sekretarzem gminy, pełniła też obowiązki wójta gminy. Wiosną  ubiegłego roku wójt Łukasz Kuliś zaproponował jej stanowisko zastępcy wójta. Propozycja została przyjęta i 10 maja objęła to stanowisko.

W bieżącym roku Irena Łobacz wzięła udział w wyborach samorządowych i uzyskała mandat radnej rady gminy Banie Mazurskie w okręgu nr 4 (Banie Mazurskie, ulice: Topolowa od nr. 9 do końca). Jako że nie można łączyć obu funkcji, zdecydowała się zrezygnować z dotychczasowej pracy.

Obecnie zarówno stanowisko sekretarza gminy Banie Mazurskie, jak i stanowisko zastępcy wójta jest wolne. Taka sytuacja nie potrwa jednak długo. Wójt Łukasz Kuliś zapowiada, że jedno z tych stanowisk zostanie pod koniec bieżącego tygodnia lub na początku następnego obsadzone. Na razie nie zdradza jednak, kto i które z tych stanowisk zajmie.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.