W Surminach powstaje młodzieżowa drużyna pożarnicza. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się 3 lutego. Kolejne już w najbliższą sobotę.

Za nami „Dzień otwarty w OSP Surminy”. Czas na podsumowanie. Przede wszystkim mega pozytywne zaskoczenie, że było was tak wielu. Co prawda już wcześniej „coś w trawie piszczało” i docierały do nas sygnały, że możemy spodziewać się pozytywnego odzewu, jeśli chodzi o powołanie w Surminach młodzieżowej drużyny pożarniczej, niemniej fakt, że udało się stworzyć co najmniej 16 osobową grupę dzieciaków chętnych do wstąpienia do MDP, napawa nas dumą!

A więc tak...

W pierwszej kolejności odbyło się spotkanie organizacyjne w świetlicy wiejskiej w Surminach. Przybyłych przywitał i podziękował za tak wysoką frekwencję prezes Krzysztof Żelaźniak. Obecny na spotkaniu wójt gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś docenił nasze zaangażowanie dla stworzenia w Surminach młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz zauważył, że działamy praktycznie na wszystkich możliwych frontach. Tak jest panie wójcie – staramy się.

Następnie głos zabrali naczelnik Krzysztof Misiun oraz gospodarz (opiekun MDP) Zbigniew Żelaźniak, którzy pokrótce zarysowali cele i zadania stojące przed młodzieżową drużyną pożarniczą.

W dalszej części programu dzieci mogły obejrzeć szatnię strażaków, w której druhowie przygotowują się do wyjazdu do zdarzenia. Dzieciom szczególnie spodobały się hełmy oraz pasy z toporkami, które dzięki uprzejmości OSP Żabin mogliśmy dla nich zaprezentować. Niezastąpiony Rafał Augustynowicz zaprezentował udzielanie pierwszej pomocy. Jak się okazało, dzieci całkiem sporo już na temat wiedziały. Ostatnim etapem „Dnia otwartego w OSP Surminy” był pokaz samochodu bojowego wraz z jego wyposażeniem. Orest Artymowicz – dzięki za bycie przewodnikiem dzieciaków w tym zakresie. Podziękowania również dla wszystkich druhów i druhen zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia, a także w kierunku Urzędu Gminy w Baniach Mazurskich za przekazanie upominków i gadżetów promocyjnych dla „młodych strażaków”.

To był dobry dzień!

Nabór do MDP w Surminach wciąż jest otwarty. Także drogi rodzicu, jeśli uważasz, że warto, aby twoja pociecha miała okazje dowiedzieć się czegoś więcej o pracy w straży pożarnej, jeśli chcesz, aby twoje dziecko miło i w bezpiecznych warunkach spędzało czas wolny, to OSP w Surminach będzie najlepszym dla niego miejscem. Zgłoszenia przyjmujemy osobiście, a także za pośrednictwem emaila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel./WhatsApp pod numerem 514746898.

Najbliższe spotkanie, podczas którego chętni będą mieli okazję wstąpić w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Surminach, odbędzie się w 10 lutego w świetlicy wiejskiej w Surminach. oczątek o godzinie 12:00. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami.

✍️ OSP w Surminach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.