Znane są już wstępne terminy akcji krwiodawczych, które planuje zorganizować w bieżącym roku w Baniach Mazurskich Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach.

Przewidziane zostały cztery akcje:

  • 1 marca
  • 4 czerwca
  • 4 września
  • 6 grudnia

Nigdy nie oddawałeś krwi, boisz się , bądź masz wątpliwości?

Pamiętaj, krew jest niezbędna w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym. Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne nie stanowi zagrożenia dla twojego zdrowia czy życia.

Każda zdrowa osoba pełnoletnia, między 18 a 65 rokiem życia, ważąca powyżej 50kg, może zostać krwiodawcą. Istnieją jednak pewne przeciwskazania do oddawania krwi, z którymi należy się zapoznać. Wśród nich można wymienić m.in.: poważne aktywne, przewlekłe lub nawracające choroby układu krążenia, nerwowego, endokrynnego, oddechowego, pokarmowego, moczowo-płciowego, choroby nerek, choroby autoimmunologiczne, nadciśnienie tętnicze, przebyte żółtaczki, zawały oraz udary, nawracające omdlenia bądź napady drgawkowe, skłonność do patologicznych krwawień, cukrzycę, choroby nowotworowe.

✍️ OSP w Surminach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.