Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich, Klub Senior + we Wróblu i Klub Senior + w Lisach zapraszają na spektakl teatralny pt. "Historia miłosna na pannę, trzech absztyfikantów i jedną cholerę”.

Odbędzie się on 12 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, początek o godzinie 17:00. W dziesięciu wybranych scenach wystąpią seniorzy i goście.

Pod koniec XIX wieku nad Niemnem wciąż słychać echa przeszłości, ale teraźniejszość jest skomplikowana jak bohaterowie tej powieści. Na pierwszym planie wraz z letnią przyrodą rozkwita miłość panny z dworu i chłopaka z zaścianka. Bo "Nad Niemnem" to w istocie historia miłości dwojga młodych, pochodzących z różnych światów ludzi. Justyna i Jan szanują tradycje, znają wartość pracy. Ich relacja rozwija się powoli, czy jednak mogą się pokochać, skoro ich związek byłby mezaliansem? Ale w tej powieści miłość nie wybiera, dopada niemal wszystkich bohaterów, bez względu na ich status społeczny, posiadany majątek, płeć czy wiek. Zajrzyjmy więc na jej karty, a wy posłuchacie historii miłosnej na pannę, trzech absztyfikantów i jedną cholerę w dziesięciu wybranych scenach.

Dziękujemy zaprzyjaźnionej Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Witalisa Szlachcikowskiego z Wąbrzeźna za udostępnienie scenariusza przygotowanego przez st. kustosz Agnieszkę Błaszak.

✍️ GBP w Baniach Maz.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.