6 grudnia w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza ph. „Sprezentuj życie”, zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach. Do oddania drogocennego płynu zgłosiło się 30 osób. Po badaniach krew oddało 29, co dało wynik 14,5l. krwi.

Jesteście niesamowici! Wykazaliście się dużym zaangażowaniem oraz wrażliwością na potrzeby bliźniego. Krew to najcudowniejszy prezent, którym każda zdrowa osoba może obdarować innych. Świadomość, że możemy uratować komuś życie jest wartością nadrzędną. Krew oraz jej składniki to dla wielu pacjentów w szpitalach jedyna szansa na życie lub powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Jej źródłem jest drugi człowiek, bowiem nie da się jej wyprodukować, dlatego tak ważne jest jej pozyskiwanie.
Dziękujemy wam za ten dar, za wasze nadzwyczajne zaangażowanie. Państwa udział w akcji wzmacnia wiarę w ludzi, pokazuje, że w codziennej krzątaninie nie pozostajemy obojętni na potrzeby innych. Wspólnymi siłami możemy naprawdę wiele, możemy ocalić czyjeś życie!

Słowa uznania należą się także personelowi z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Terenowej Stacji w Ełku za sprawną obsługę akcji, która przebiegła w wyjątkowo miłej atmosferze. Dziękujemy także państwu Zbigniewowi i Joannie Świerzbinom za wspieranie idei honorowego krwiodawstwa poprzez wsparcie finansowe kolejnej akcji, dzięki czemu krwiodawcy otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe gadżety promujące honorowe krwiodawstwo. Szczególne podziękowania składamy wójtowi gminy Banie Mazurskie Łukaszowi Kulisiowi za ogromną mikołajkową niespodziankę. To dla nas zaskoczenie. Poczuliśmy się wyróżnieni. Dziękujemy za poświęcony czas, dobre słowo, życzliwość i wsparcie, na które jako jednostka możemy zawsze liczyć.

Staroście Marzannie Wardziejewskiej dziękujemy za odwiedziny oraz za dodatkowe gadżety, które zostały przekazane krwiodawcom. Każdy taki gest w stronę bezinteresownie niosących pomoc bohaterów dodatkowo ich motywuje i dowartościowuje. Przy podziękowaniach nie sposób pominąć Nadleśnictwa Czerwony Dwór, które niemalże od razu odpowiedziało na nasz apel i przekazało dla krwiodawców bony na choinki. Zostały one już rozlosowane pośród osób, które podzieliły się cząstką siebie. Choinki będzie można odebrać przed świętami Bożego Narodzenia w leśniczówce w Baniach Mazurskich. Ewelinie Zawistowskiej dziękujemy za wsparcie akcji słodkościami. Druhnom i druhom z sąsiednich jednostek OSP z terenu gminy Banie Mazurskie oraz z Komendzie Powiatowej PSP w Gołdapi dziękujemy za włączenie się w akcję, za wasz bezcenny dar serca, wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

Do zobaczenia na kolejnej akcji, która odbędzie się 1 marca 2024 roku.

✍️ Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach

 

 

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.