12 października zaprosiliśmy grupę 6-latków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich na warsztat edukacyjny o ptakach pt. "Wróbelek Elemelek naszym przyjacielem, przyroda wokół nas".

Zaproszony gość, pani Basia z organizacji "Psubraty" zajmującej się przede wszystkim ochroną ptaków w Polsce i Europie, opowiedziała dzieciom o życiu ptaków z mazurskich łąk i lasów. Pokazała zgromadzone eksponaty: pióra, sztuczne gniazda, budki lęgowe oraz co w tych budkach co roku się tworzy. Dzieci dowiedziały się czym różni się gniazdo szpaka od gniazda sikorki, pióro łabędzia od pióra kury, a także jak tworzyć przyjazny ogród i miejsca lęgowe dla ptaków.

Warsztat edukacyjny pozwolił zrozumieć świat ptaków oraz rozbudziły w przedszkolakach większą uwagę na przyrodę i jej rolę w naszym codziennym życiu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich realizuje projekt "Biblioteka przyjaznym miejscem. Nauka poprzez zabawę, zdobądź nowe doświadczenia" w ramach Programu Grantów 2023. Partnerem przy jego realizacji jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Warsztat z dziećmi został zorganizowany w ramach tegoż projektu.

✍️ GBP w Baniach Mazurskich

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.