Wyjazd edukacyjny Szlakiem Kopernikowskim zorganizowany dla mieszkańców gminy Banie Mazurskie i czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w ramach Programu Grantów 2023 Fundacji Lotto.

Ach, cóż to był za dzień. 23 września w ramach wyjazdu edukacyjnego grupa licząca 35 osób zwiedziła dwa muzea: Muzeum Warmii i Mazur i stare miasto w Olsztynie oraz Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim leżące na Szlaku Kopernikowskim, drogowym szlaku turystycznym upamiętniającym postać Mikołaja Kopernika i jego związek z regionami, przez które przebiega. Wyjazd edukacyjny zorganizowany został przez bibliotekę w ramach Programu Grantów 2023. Zwiedziliśmy zabytkowe budowle pamiętające czasy astronoma, poświęcone jego osobie pozycje muzealne, poznaliśmy historię i sekrety z życia wielkiego uczonego.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich przystąpiła do realizacji projektu "Biblioteka przyjaznym miejscem. Nauka poprzez zabawę, zdobądź nowe doświadczenia" w ramach Programu Grantów 2023. Partnerem przy realizacji projektu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

✍️ Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.