Nie będzie głosowania w wyborach uzupełniających do rady gminy Banie Mazurskie w okręgu wyborczym nr 7. Radnym zostanie jedyny zgłoszony kandydat Paweł Czyż.

Okręg wyborczy nr 7 obejmuje miejscowości: Gryżewo, Czupowo, Szarek, Ustronie, Ziemiany, Kulsze, Wróbel i Stadnica.

W grudniu 2022 roku z mandatu radnego zrezygnował Andrzej Leśniak. Wojewoda warmińsko-mazurski zarządził wybory uzupełniające, a głosowanie miał odbyć się 2 kwietnia br. Nie zgłosił się jednak wówczas żaden chętny do objęcia mandatu radnego.

Wojewoda po raz drugi zarządził wybory uzupełniające, a termin głosowania ustalił na 8 października. Tym razem zarejestrował się jeden komitet partii politycznej - Komitet Wyborczy Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin (siedziba komitetu: Woryty 79G, 11-036 Gietrzwałd), którego kandydatem do rady gminy został Paweł Czyż (lat 45, zamieszkały w Widgirach).

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, jeśli liczba zarejestrowanych kandydatów jest równa liczbie wybieranych radnych to głosowania nie przeprowadza się, a za wybranych na radnych uznaje się zarejestrowanych kandydatów. Tym samym nowym radnym gminy Banie Mazurskie będzie Paweł Czyż. Obwieszczenie w tej sprawie opublikowała już Gminna Komisja Wyborcza w Baniach Mazurskich.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.