We wtorek po południu wójt gminy Banie Mazurskie wraz z radnymi i mieszkańcami symbolicznie otworzyli zmodernizowaną drogę gminną Lisy - Kierzki. Pokryte masą bitumiczną zostało prawie trzy kilometry drogi łączącej te dwie miejscowości i zjazdy z niej, z kruszywa łamanego wykonane zostały pobocza, wymieniono dwa przepusty pod konstrukcją drogi głównej.

Przedsięwzięcie kosztowało prawie 2,8 miliona złotych. Dofinansowanie w wysokości ponad 2,6 miliona złotych gmina uzyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych. Wniosek o wsparcie finansowe został pozytywnie rozpatrzony już jesienią 2021 roku.

Po przecięciu symbolicznej wstęgi na drodze, w Lisach na działce gminnej odbył się okolicznościowy piknik, zorganizowany przez gminę przy wsparciu miejscowego Klubu Senior+, druhów z OSP i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nadzieja. Był m.in. poczęstunek, tort, były zabawy i konkurs dla dzieci. Zainteresowani mogli obejrzeć „Ekomuzeum” oraz zobaczyć siedzibę Klubu Senior+ w Lisach.

 


 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.