5 czerwca odbyła się jubileuszowa akcja krwiodawcza, podczas której popłynął trzechsetny litr krwi. To już dziesiąty rok, jak nasza jednostka organizuje akcje, podczas których możecie dzielić się cząstką siebie. Dziękujemy wam krwiodawcy za chęć dzielenia się cząstką siebie, ofiarność i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

Do oddania drogocennego płynu zgłosiło się 31 osób, z czego po uprzednim badaniu przez panią doktor krew oddało 21 osób, co daje nam 15,5l.

Dziękujemy prezesowi Banku Spółdzielczego w Węgorzewie panu Wojciechowi Wolskiemu za udostępnienie lokum, w którym krwiodawcy w komfortowych warunkach mogli oddawać krew. Podziękowania należą się także wójtowi gminy Banie Mazurskie panu Łukaszowi Kulisiowi za przygotowanie gadżetów dla krwiodawcy, który oddał 300l. krwi (gratulujemy pani Edyto!), a także państwu Zbigniewowi i Joannie Świerzbinom za niejednokrotne wspieranie akcji, tym samym wspierania działań na rzecz honorowego krwiodawstwa. Dziękujemy także kierownictwu Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Terenowej Stacji w Ełku z paniami pielęgniarkami na czele za wieloletnią współpracę i sprawną obsługę akcji. Życzymy, aby codzienna praca i trud w nią włożony przynosiły spełnienie, a wdzięczność pacjentów była powodem do dumy.

Kochani!

To wielki zaszczyt, a zarazem honor razem z wami i dzięki wam - honorowym dawcom krwi - pełnić misję niesienia pomocy drugiemu człowiekowi potrzebującemu tego bezcennego, niczym dotąd niezastąpionego leku. To dzięki waszemu poświęceniu pacjenci są spokojni, bo wiedzą że mogą na was i wasze wsparcie liczyć. Życzymy wam, aby każdy dzień przynosił radość, satysfakcję oraz poczucie spełnienia.

Dzielmy się tym dobrem które nosimy, niech zawsze łączy nas krew, która ratuje życie.

OSP w Surminach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.