Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich do tej miejscowości w przyszłym tygodniu zawita „Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik. Ma on na swoim pokładzie mobilną i interaktywną wystawę pod nazwą „Eksperymentuj!”. W dniach 13 i 14 kwietnia prezentowana ona będzie w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych.

- W tych dniach odwiedzający, przede wszystkim dzieci i młodzież, będą mogli korzystać nieodpłatnie z interaktywnych eksponatów, eksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, zadawać pytania i odkrywać zjawiska przyrodnicze - mówi Agnieszka Szóstek z działu promocji i komunikacji Centrum Nauki Kopernik. - Zachęcam do wizyty na wystawie, bo widok jest niezapomniany. Spotkania z edukatorami i oryginalnymi eksponatami udowadniają, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, wciąga i bawi.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich Agnieszka Ozimek informuje, że wystawę na pewno obejrzą dzieci ze szkół podstawowych w Baniach Mazurskich, Lisach i Więckach. Przyjść mogą jednak wszyscy zainteresowani, również dorośli.

Wystawa jest częścią programu Nauka dla Ciebie. To wspólna inicjatywa ministra edukacji i nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.