Wybory uzupełniające w okręgu numer 7 do rady gminy Banie Mazurskie, które zarządzone zostały na 2 kwietnia, nie odbędą się. Powodem jest brak jakiegokolwiek zainteresowania mieszkańców gminy do tego, aby uczestniczyć w życiu publicznych i podjąć się sprawowania funkcji radnego. Do komisarza wyborczego w Olsztynie w wyznaczonym terminie nie zgłosił się żaden kandydat zainteresowany ubieganiem się o mandat.

Zgodnie z decyzją komisarza wyborczego, procedura wyborów uzupełniających zostanie powtórzona między 6 a 9 miesiącem licząc od dnia 2 kwietnia br.

Wakat w radzie gminy Banie Mazurski powstał po rezygnacji z mandatu radnego przez Andrzeja Leśniaka na początku grudnia 2022 roku. Okręg wyborczy nr 7 w gminie Banie Mazurskie obejmuje miejscowości: Gryżewo, Czupowo, Szarek, Ustronie, Ziemiany, Kulsze, Wróbel i Stadnica.

Podobna sytuacja zdarzyła się już na terenie gminy Dubeninki. Tam wybory uzupełniające do rady gminy były ogłaszane dwukrotnie i dwukrotnie nie zgłosił się żaden kandydat. Kolejne wybory nie będą już przez komisarza ogłaszane. Tamtejsza rada będzie do końca kadencji pracować w 14 osobowym składzie.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.