17 grudnia odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. Omawiana była książka Sally Rooney pt. “Normalni ludzie”.

Opowiada ona o Marianne i Connellu. Choć pochodzą z różnych światów, żyją obok siebie. Co ich łączy? Z pewnością coś więcej niż jedynie mieszkanie w tym samym miasteczku, z którego aż chce się uciec, ta sama szkoła i wspólne lekcje. Na korytarzach mijają się bez słowa, więc mało kto jest w stanie po ich zachowaniu powiedzieć, że się znają. To zdaje się być dość łatwe, przynajmniej do czasu, kiedy pojawia się miłość. A ta dla nastolatków nigdy nie jest czymś łatwym, szczególnie w świecie, którym rządzą zhierarchizowane relacje. Omawiana książka dała klubowiczom możliwość wielowątkowej dyskusji o życiu młodych ludzi w trudnych rodzinach.

Grudniowe spotkanie DKK było okazją do wspomnień, podsumowania naszych wspólnych spotkań oraz oczywiście do rozdania prezentów i składania życzeń. Przebiegło w świątecznym nastroju.

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy 17 stycznia na kolejne spotkanie DKK. Przedmiotem dyskusji będzie książka pt. „Obfite piersi, pełne biodra” autorstwa Mo Yan.

GBP w Baniach Maz.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.