11 grudnia na torze pod Baniami Mazurskimi odbyły się wyścigi wraków samochodów. To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Impreza rozpoczęła się o 9:00 i trwała kilka godzin. Początkowo planowana była do godziny 15:00. Musiała zakończyć się jednak przed czasem, ponieważ nie wszystkie auta wytrzymywały i trzeba było ściągać je z toru.

To była zacięta rywalizacja od pierwszego wyścigu. Kierowcy dawali z siebie i z samochodów po 100%, a kibice mogli zobaczyć efektowne wyścigi z brawurowymi wyprzedzeniami oraz walką bok w bok. Ta zaciętość powodowała awarie, bo po ostrej walce nie wytrzymywały półosie, zderzaki i wiele innych części samochodowych, które były gubione na torze. Ekipy techniczne stawały na wysokości zadania i po przerwach pojazdy wracały na tor „gotowe” do kolejnych wyścigów.

Poza wyścigami można było skorzystać ze stoiska gastronomicznego oraz kiełbasek pieczonych przy ognisku. Wrak Race to impreza dająca pełną moc adrenaliny i świetnej zabawy. Dziękujemy uczestnikom, którzy podjęli wrakowe szaleństwo. Była prędkość, mnóstwo adrenaliny i niezapomnianych wspomnień.

Nad bezpieczeństwem uczestników oraz kibiców czuwali strażacy z OSP w Grodzisku i OSP w Lisach, patrole policji z Gołdapi, zabezpieczenie medyczne oraz szereg innych osób, dla których serdecznie dziękujemy. Dziękujemy właścicielom terenów - panom Mariuszowi, Krzysztofowi oraz Eugeniuszowi za nieodpłatne ich udostępnienie w celu zorganizowania Wrak Race. Dziękujemy panom Krzysztofowi i Adamowi za profesjonalne przygotowanie toru wyścigowego.

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Maz.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.