Dzielnicowa gminy Banie Mazurskie wspólnie ze specjalistką ds. profilaktyki i nieletnich spotkały się z mieszkańcami w Klubie Senior+ we Wróblu.

Seniorzy bardzo często padają ofiarą różnego rodzaju oszustw, dlatego też wciąż pozostają pod szczególnym okiem policjantów. Funkcjonariuszki uczulały osoby starsze na metody działań przestępców wyłudzających pieniądze. Opowiadały o stosowanych metodach na tzw. wnuczka, pracownika banku, policjanta. Nie zabrakło też rozmów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wielu pytań oraz żywej dyskusji.

W trakcie spotkania policjantki przypominały o możliwości dokonywania zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy dowiedzieli się, jak w łatwy sposób mogą wyeliminować zagrożenia ze swojego otoczenia, dzięki czemu mają wpływ na swoje bezpieczeństwo. Omówiły również sposób funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której mieszkańcy w łatwy sposób mogą skontaktować się z dzielnicowym.

Na zakończenie policjantki wręczyły seniorom ulotki informacyjne oraz gadżety w postaci smyczy odblaskowych zakupionych w ramach projektu „On, Ty i Ja - razem bezpieczniej w powiecie gołdapskim”.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!