Zapraszamy do udziału w akcji krwiodawczej ph. "Podaruj Leosiowi cząstkę siebie", która odbędzie się we wtorek, 21 czerwca w godz. 9:30-13:30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich. Na każdego krwiodawcę czekać będzie tradycyjnie małe co nieco, kawa i herbata.

Tata Leonka pochodzi z Bań Mazurskich i myślimy, że powinniśmy być solidarni. Leonek niedawno obchodził swoje 5 urodziny. To wesoły i energiczny chłopczyk na co dzień mieszkający w Warszawie. Uwielbia swoje przedszkole, a w nim kolegów i koleżanki, place zabaw, jazdę na rowerze. Niestety jego dzieciństwo zostało mu brutalnie odebrane. 22 maja ubiegłego roku tuż po czwartych urodzinach jego rodzice usłyszeli straszną diagnozę, która zmieniła życie całej rodziny: ostra białaczka limfoblastyczna.

Nie takiego prezentu się spodziewał Leoś. Od tego dnia ich świat stanął na głowie. Po wielkim szoku musieli szybko przeorganizować swoje dotychczasowe życie i zapomnieć o tym, co było. Teraz mają tylko jeden cel: walka o zdrowie i życie swojego ukochanego syna.

Szpital stał się ich nowym domem, a oddział onkologiczny szkołą życia i pokory. Cykl leczenia trwa dwa lata. To połowa dotychczasowego życia Leona, jego najpiękniejszy okres - dzieciństwo. Leczenie obarczone jest długą listą powikłań, z którymi trzeba się zmierzyć. Do tej pory chłopczyk przeszedł 8 bloków chemioterapii. Dostał 112 wlewów różnych chemii, a to dopiero półmetek leczenia.

Rodzice założyli zrzutkę. Środki ze zbiórki chcą przeznaczyć na dalsze leczenie poszpitalne, suplementację, zajęcia i rehabilitację Leonka, tak, aby skutki uboczne tego leczenia były jak najmniej odczuwalne, a sam Leon nie odstawał od swoich rówieśników. Bieżące wydatki około szpitalne pochłaniają dużo środków. Każda złotówka jest ważna, a razem można więcej... Zrzutka znajduje się pod adresem: https://zrzutka.pl/68s7yd 

OSP w Surminach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!