Leoś - niesamowity dzielny bohater potrzebuje waszej krwi. Mamy nadzieję, że nas nie zawiedziecie i przyjdziecie tłumnie, by podzielić się cząstką siebie. Chętnych zapraszamy już 7 czerwca w godzinach 9:30-13:30 do Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich. Na każdego krwiodawcę czekać będzie tradycyjnie małe co nieco, kawa i herbata.

Tata Leosia pochodzi z Bań Mazurskich. Chłopczyk niedawno obchodził swoje 5 urodziny. To wesoły i energiczny pięciolatek na co dzień mieszkający w Warszawie. Uwielbia swoje przedszkole, a w nim kolegów i koleżanki, place zabaw, jazdę na rowerze. Niestety dzieciństwo zostało brutalnie mu odebrane. 22 maja ubiegłego roku, tuż po czwartych urodzinach, jego rodzice usłyszeli straszną diagnozę, która zmieniła życie całej rodziny: ostra białaczka limfoblastyczna. Nie takiego prezentu się spodziewał Leoś. Od tego dnia ich świat stanął na głowie. Po wielkim szoku musieli szybko przeorganizować swoje dotychczasowe życie i zapomnieć o tym, co było. Teraz mają tylko jeden cel: walka o zdrowie i życie swojego ukochanego syna.

Szpital stał się ich nowym domem, a oddział onkologiczny szkołą życia i pokory. Cykl leczenia trwa dwa lata. To połowa dotychczasowego życia Leona, jego najpiękniejszy okres - dzieciństwo. Leczenie obarczone jest długą listą powikłań, z którymi trzeba się zmierzyć. Do tej pory chłopczyk przeszedł 8 bloków chemioterapii. Dostał 112 wlewów różnych chemii, a to dopiero półmetek leczenia.

Rodzice założyli zrzutkę. Środki ze zbiórki chcą przeznaczyć na dalsze leczenie poszpitalne, suplementację, zajęcia i rehabilitację Leonka, tak, aby skutki uboczne tego leczenia były jak najmniej odczuwalne, a sam Leon nie odstawał od swoich rówieśników. Bieżące wydatki około szpitalne pochłaniają dużo środków. Każda złotówka jest ważna, a razem można więcej... Zrzutka znajduje się pod adresem: https://zrzutka.pl/68s7yd 

OSP w Surminach

AKTUALIZACJA 03-06-2022

Uwaga!

Jak poinformowało nas Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku, akcja krwiodawcza organizowana dla Leosia, zaplanowana na 7 czerwca 2022r., nie odbędzie się z powodu braku transportu personelu obsługującego akcję.

Mamy zapewnienia , iż odbędzie się ona w czerwcu, w innym późniejszym terminie. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

OSP w Surminach

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!