30 grudnia odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. Przedmiotem dyskusji była książka amerykańskiej pisarki Sue Monk Kidd pt. " Sekretne życie pszczół”. Wywołała w uczestniczkach wiele emocji i rozważań oraz pytań, skąd bierze się agresja i przemoc, dlaczego od początku historii ludzkości powstają konflikty na tle rasowym, religijnym, narodowościowym.

"(...) Pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać, noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie…

Zekranizowana z sukcesem niezwykła książka przetłumaczona na 36 języków, sprzedana w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy, opowiada o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy niewolnicy odzyskali już wolność, ale tylko na papierze. (...)"

Kolejne spotkanie odbędzie się 28 stycznia o godz. 15:00. Zapraszamy!

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!