30 grudnia wójt Łukasz Kuliś odebrał czek na milion złotych, który gmina Banie Mazurskie wygrała w rządowym konkursie „Rosnąca odporność”. Przekazania gwarancji wypłaty należnych samorządowi środków dokonali wspólnie wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Krzysztof Kuriata.

Głównym założeniem ogłoszonego przez rządowe władze konkursu było zmotywowanie gmin o niskim odsetku zaszczepionych mieszkańców do zaangażowania się w promocję szczepień przeciw covid-19. Laureaci konkursu zostali wyłonieni na podstawie wzrostu poziomu zaszczepienia mieszkańców w okresie od 1 sierpnia do 31 października. W tym rankingu gmina Banie Mazurskie uplasowała się na pierwszym miejscu wśród gmin powiatu gołdapskiego. Nagroda w postaci miliona złotych może być przeznaczona na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem covid-19.

Jak można przeczytać na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, w ramach konkursu 50 gmin z naszego województwa otrzymało łącznie 31 milionów złotych.

Urząd Gminy w Baniach Mazurskich

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!