Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Jej historia zaczęła się w Stanach Zjednoczonych. Związana jest z jednym z amerykańskich prezydentów.

1 grudnia obchodziliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich "Dzień pluszowego misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło do biblioteki ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych maskotek. Każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia każdego z przyniesionych pluszaków i przeczytania opowiadania pt. "Miś Pracuś w podróży", którego autorem jest Benji Davies. Miłą niespodzianką dla każdej grupy był zaproszony do biblioteki miś, który poprowadził gry i zabawy. Dzień ten pełen był emocji, uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

W spotkaniach z uroczym misiem brały udział grupy przedszkolne: 3/4-latki, 5-latki i klasa zerowa z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich.

GBP w Baniach Maz.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!