W ramach rządowego konkursu dla gmin „Rosnąca Odporność”, do budżetu gminy Banie Mazurskie trafi dodatkowy milion złotych. Otrzymanie wspomnianej nagrody pieniężnej nie byłoby możliwe, gdyby nie wysoki wzrost wskaźnika wyszczepienia przeciw covid-19 w przeliczeniu na liczbę mieszkańców gminy, w odgórnie określonych przez organizatora ramach czasowych. Pod tym względem gmina Banie Mazurskie zajęła pierwsze miejsce w powiecie gołdapskim.

Gmina Banie Mazurskie otrzymała przywilej odebrania nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji gmin powiatu gołdapskiego, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października br. Także na pierwszym miejscu gmina Banie mazurskie uplasowała się w rankingu gmin powiatu z największą liczbą osób w pełni zaszczepionych (na dzień 31 października br.) z wynikiem 46,7% mieszkańców. Drugie miejsce przypadło gminie Gołdap, w której w pełni zaszczepiło się równo 46% zamieszkałych. Z rezultatem 44,8% gmina Dubeninki zajęła trzecie miejsce.

Wójt gminy Łukasz Kuliś złożył już stosowny wniosek o wypłatę należnych środków. Dzięki świetnemu wynikowi, na który zapracowali sami mieszkańcy, budżet samorządu zasili kwota, która przyczyni się do częściowego zniwelowania strat wynikających z mniejszych wpływów, które spowodowane są m.in. nieprzerwanie trudną sytuacją w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Urząd Gminy w Baniach Mazurskich podjął wiele działań, których celem było zachęcenie mieszkańców do przyjęcia szczepionki przeciwko covid-19. Jeden z przykładów to organizacja specjalnych stoisk promocyjnych, które obsługiwali pracownicy urzędu gminy. Funkcjonowały one podczas imprez czy wydarzeń kulturalnych, w których uczestniczyło liczne grono mieszkańców.

Urząd Gminy Banie Mazurskie

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!