„Zażynki w Lisach”
niedziela, 1 sierpnia, godzina 15:00
plac przy szkole w Lisach
Zażynki to rozpoczęcie żniw. Dawniej wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw. „Zażynki w Lisach” przypomnieć mają, jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.
1 sierpnia w Lisach oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi, będzie można m.in. popróbować regionalnego jedzenia, pobawić się w dawne zabawy, usłyszeć polskie i ukraińskie pieśni ludowe. Będą też różne konkursy, m.in. na rzeźbę ze słomy czy na najśmieszniejszego stracha na wróble. Całość zakończy wieczorna zabawa.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nadzieja” w Lisach. Przedsiębiorcy, organizacje i inne osoby zainteresowane wystawieniem swojego stoiska podczas imprezy powinni wypełnić i przekazać organizatorowi deklarację uczestnictwa.