BANIE MAZURSKIE. 10 marca w godzinach wieczornych dyżurny gołdapskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 650 w Baniach Mazurskich. Z przekazanych informacji wynikało, że około godziny 19 doszło do wywrócenia się motoroweru, który wpadł do rowu, a pojazdem miała kierować młoda kobieta.
Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że motorowerem mieli jechać kobieta w wieku 22 lat i o rok starszy mężczyzna. Oboje byli pijani i przedstawiali różne wersje zdarzenia. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Twierdził, że kierowała partnerka, a on siedział z tyłu i tylko uczył ją jeździć. Z kolei 22-latka początkowo potwierdzała tę wersję, ale później stwierdziła, że w ogóle nie uczestniczyła w tym zdarzeniu. Miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Oboje zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.
Funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia ustalili, że to 23-latek kierował jednośladem. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do 2022 roku. Po wytrzeźwieniu mężczyzna przyznał się do kierowania. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.
Policjanci przypominają, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2-letnie więzienie. W przypadku, gdy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany, za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Pijanemu kierowcy grozi także wysoka grzywna oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 5 tys. złotych w przypadku, kiedy po raz pierwszy dopuścił się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy po raz kolejny kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że bez względu na to, czy poruszamy się autem, motocyklem czy motorowerem, jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem.
KPP w Gołdapi
{jcomments off}
Wójt Łukasz Kuliś odbędzie jutro i pojutrze szereg spotkań z mieszkańcami gminy Banie Mazurskie. Łącznie zaplanowano ich aż dziewięć.
Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza 22 lipca do udziału w akcji krwiodawczej, która odbędzie się w Baniach Mazurskich.
Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Banie Mazurskie wiceprzewodniczący rady Artur Ozimek wystosował ostrzeżenie przed wilkiem, którego obecność odnotowano w bliskim sąsiedztwie gospodarstw i terenów rekreacyjnych.
W dniach 6-30 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza do wspólnego świętowania tegorocznego „Tygodnia Bibliotek”.
Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 29 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich wspólnie z Publicznym Przedszkolem Samorządowym w Baniach Mazurskich zorganizowali uroczysty spacer dzieci ulicami Bań Mazurskich.
Pod hasłem "Ognisty ratownik - gorąca krew" 22 kwietnia w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza. Zorganizowana została przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach.
W środę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich w ramach teatru przy stoliku zaprezentowana została sztuka pt. "Czarna".
Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza 22 kwietnia na kolejną akcję krwiodawczą, tym razem pod hasłem "Ognisty ratownik - gorąca krew".
15 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza wszystkich miłośników sztuki i literatury na teatr przy stoliku.
Kilkanaście minut trwała dyskusja podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Banie Mazurskie, dotycząca poparcia dla inicjatywy odbudowy i rewitalizacji ciągu kolejowego Gołdap - Węgorzewo - Kętrzyn - Reszel. Ostatecznie radni poparli pomysł. 